DERNEĞİMİZ; FETHİYE VE KENTİMİZİN EKOLOJİ SORUNLARI ÜZERİNE SOHBETLERE BAŞLIYOR

 

Bizler Fethiye yerelinde; ekolojik sorunların çözümü, kentli hakları, sürdürülebilir yerel ekonomi ve kentsel tasarım alanlarında kentin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi için faaliyetlerde bulunmak amacıyla bir araya gelerek “FETHİYE EKOLOJİK YAŞAM DERNEĞİ” çatısı altında toplandık. Bu güne kadar gördüğümüz yanlışlara müdahale etmeye çalıştık. Kimi zaman mücadele ettik ve kazandık, kimi zaman da emeklerimiz sonuçsuz kaldı. Bazen tanıştığımız yeni arkadaşlarımız ile yürüdüğümüz yolu en büyük zafer kabul ettik. Fethiye’de bir dayanışma kültürü inşa etmenin öneminin hep farkında olduk.

Şimdi de kendimize mesele, dernek tüzüğümüze amaç olarak saydığımız konu başlıklarını, benzer kaygıları taşıdığımız dostlarla, yerelin sorunlarını dünyada olup bitenlerle ilişkilendirerek konuşmak, kavramak ve paylaşmak üzere bir takım buluşmalar yapmaya gayret edeceğiz.

Bu söyleşilerle amacımız; Fethiye kent hafızasına bir değer bırakmak olduğu kadar, bizlerin ve tüm katılımcı arkadaşların farkındalığının artması, dayanışmanın güçlenmesi ve yeni mücadele alanlarının yaratılması olacaktır.

Ayda bir gün olacak söyleşilerimizin sohbet tadında olmasını, ilgili konuda bilgi ve deneyim aktarımının gerçekleşmesini ve konuşmacı olarak katılan arkadaşımızın aynı zamanda kolaylaştırıcı görevini üstlenerek tüm katılımcılara kendini ifade edeceği zemini hazırlamasını planlıyoruz.

Aşağıda ilk dört ay için belirlediğimiz konu ve konuşmacı listesini göreceksiniz. Sonrasındaki aylar için toplantı içeriğini sizler ile birlikte belirlemeye ve mutlaka öncesinde sizleri haberdar etmeye çalışacağız.

 

İlk Söyleşimizin Konusu: FETHİYE KÖRFEZİ ve MÜSİLAJ

Konuşmacı: Biyolog Ulaş Kiper

Tarih: 27.7.2021 Salı

Yer: Sakatlar Derneği Lokali