Duyurular

KAMUOYUNA

FETHİYE SIĞLA DOSTU KENT OLSUN!

Fethiye Ekolojik Yaşam Derneği olarak, bölgemizin endemik türlerinden ve koruma altında olması gereken Sığla Ağaçları'nın, yürütülen altyapı çalışmalarında tahrip olduğunu görüyoruz. Konu hakkındaki fikirlerimizi kamuoyuyla paylaşmak istiyor ve bu yanlış uygulamalar nediniyle, kentimizin önemli bir parçası olan Sığlalalar'ın daha fazla zarar görmesinin önüne geçilmesini talep ediyoruz.

28/05/2022

Detaylı İncele

FETHİYE EKOLOJİK YAŞAM DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI DUYURUSU

Derneğimizin üç yılda bir, Şubat ayında gerçekleştirdiği olağan genel kurul tarihi, yeri ve gündemi yönetim kurulumuzun 15.01.2022 tarih ve 2022/1 sayılı kararıyla belirlenmiştir. 

Dernek üyelerimiz, olağan genel kurul hakkındaki ayrıntılı bilgileri  duyurumuzun "detay" kısmına tıklayarak öğrenebilirler. 

 

28/01/2022

Detaylı İncele

FETHİYE’DE TARIM BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

Fethiye’de ilk kez düzenlenecek olan “Tarım Bayramı Etkinlikleri” kapsamında pek çok sivil toplum kuruluşu bir araya geliyor. Fethiye Rotary Klübü, Fethiye Belediyesi, Fethiye Ziraat Odası’nın yanı sıra, Fethiye Ata Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Fethiye-Seydikemer Ekolojik İşletme Kooperatifi, Fethiye Yerel Tohum Derneği Likya Kadın Girişim Kooperatifi gibi gıda ve ekoloji üzerine çalışmalar yapan kuruluşların iki gün süren etkinliklerde bir araya geliyor.

 

12/01/2022

Detaylı İncele

HER AY DÜZENLEYECEĞİMİZ ETKİNLİKLERE BAŞLADIK!

Kent yaşamı, zehirsiz gıda üretimi, geri dönüşüm, tüketim toplumu, kadın sorunu, yerel demokrasi gibi can alıcı sorunları yerel inisiyatifleri ve konuyu yıllar boyunca dert ederek mücadelesini vermiş kişilerle gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

29/12/2021

Detaylı İncele

İlk Sohbetimiz “Fethiye Körfezi Ve Müsilaj” Üzerineydi.

Fethiye Körfezi'nin uzun süredir devam eden kirlilik sorunu ve bu yazı yeni bir çevre felaketi ile geçiren Marmara Körfezi'ndeki musilaj sorununu konuştuk

29/12/2021

Detaylı İncele

TEMİZ ADİL GIDA HAKKI VE YEREL GIDA TOPLULUKLARI

Fethiye Ekolojik Yaşam Derneği olarak her ay düzenlemeye başladığımız  ekoloji sohbetlerinin ikincisini, "Fethiye Gıda Topluluğu" ile birlikte gerçekleştirdik.

29/12/2021

Detaylı İncele

EKOLOJİ SOHBETLERİ-3 “Tüketirken Doğayı Korumak, Tasarruf”

Gezegenimizin çıkmaz bir sokağa girdiği son yüzyıllarda her birimizi yoğun birer tüketiciye dönüştüren yapının, kimi zaman farkında olarak kimi zaman farkında olmaksızın ekolojik felaketlere yol açan bireysel uygulamalarımızı konuştuk.

29/12/2021

Detaylı İncele

EKOLOJİ SOHBETLERİ-4 “Tek Adam Rejiminde Yerel Demokrasi”

Bu ayki sohbetimiz ülkemizin yaralı demokrasisi üzerine.

29/12/2021

Detaylı İncele

ZEHİRSİZ SOFRALAR AĞINA KATILDIK

Fethiye Ekolojik Yaşam Derneği olarak; ülke çapında sayısı 100’e ulaşan dernek ve sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu,  “Zehirsiz Sofralar Ağı”nın bir parçasıyız.

 

17/12/2019

Detaylı İncele