CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ GİZEM ÖZCAN VE FETHİYE BELEDİYE BAŞKANI ALİM KARACA İLE BİR ARAYA GELDİK.

19.03.2024 Salı günü, yerel seçim çalışmaları kapsamında milletvekili, belediye başkanı, belediye meclis adaylarından oluşan CHP heyeti ile bir araya geldik.

Fethiye Kadın Danışma ve Dayanışma Derneği’nden dostlarımız ile birlikte Fetder olarak yerel yönetimden ve TBMM’de bölgemizi temsil eden milletvekillerinden neler beklediğimizi kendilerine ilettik.

Fetder olarak, doğasını hızla ranta teslim eden Fethiye’nin elde kalan son doğal alanlarının da marinalar, limanlar ve maden sahaları ile elimizden alındığını, bu gidişata dur demenin yolunun yerel yönetimlerin, yerel dinamikler olan sivil toplum örgütleri ile dayanışma yollarını bularak aşılabileceğini söyleyerek önümüzdeki dönemdeki beklentilerimizi sıralamaya çalıştık. Diğer yandan Muğla milletvekillerinin, bölgemizi hoyratça talana açan, doğal yapısını geri dönülmez biçimde bozan kıyı yapılaşması başta olmak üzere ormanlık alanlarda sayıları hızla artan maden sahaları konusunda yereldeki desteklerini arttırmalarını talep ettik.

Muğla Milletvekili Gizem Özcan’a, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ve CHP heyetine nazik ziyaretleri için teşekkür ederiz.