FETDER, MUÇEP VE MİMARLAR ODASI'NDAN FETHİYE BELEDİYE BAŞKANI ALİM KARACA'YA ZİYARET

Kelebekler Vadisi'nin sit alanı statüsünde yapılan değişikliği görüşmek üzere, Fethiye Ekolojik Yaşam Derneği, MUÇEP, Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği ve Mimarlar Odası Muğla Şubesi'nden bir heyetle belediye başkanı Alim Karaca'yı ziyaret ettik.

Görüşmenin ana konusunu Kelebekler Vadisi'nin sit statüsünde yapılan değişiklik nedeni ile geçmiş dönemlere göre daha korumasız kaldığı yeni statüsü oluşturdu.

Konuya duyarlı olan STKlar olarak birlikte haraket etme kararı aldığımızı ve hukuki süreç başlatacağımızı ilettiğimiz Alim Karaca ile vadi dışında Fethiye'nin güncel ekolojik problemleri hakkında da görüş alışverişinde bulunduk.

Fetder, Muçep ve Mimarlar Odası olarak hazırladığımız Kelebekler Vadisi dosyasını sunduğumuz belediye başkanı Alim Karaca konu hakkında kısaca şunları söyledi;

“Ranta karşı dik duruşumuzu sürdüreceğiz. Fethiye’nin değerlerinin korunması noktasında elimizden gelen her şeyi yapacağız. Mutlaka sivil toplum kuruluşları ile birlikte hareket ederek, dayanışma içinde olacağız. Seçimden önce ranta karşı mücadele edeceğimizi söyledik, ranta izin vermeyeceğiz. Değerlerimizin korunması bizim için çok hassas konular. Fethiye’nin değerlerinin yok olmasına, ranta açılmasına izin vermeyeceğiz. Halkımızla birlikte üstesinden gelemeyeceğimiz bir konu asla olamaz.”